Dr. Organizer Diş ver. 1.99e  tanıtım - Hasta kimlik ekranı  

 

      Bu ekranda neler yapılabilir ?                

  Hastaların belli bilgileri sizin için önemli mi? Örneğin adres bilgileri, telefon numaraları, e-mail adresleri , doğum tarihi gibi.  İşte bu ekranda bu bilgileri kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

 

 

      Hasta kimlik ekranında hangi işlemler yapılabilir ?

 

 

 

 

 

 

Hasta temel kimlik bilgileri

iletişim bilgileri hastaların kayıtlarını düzgün tutabilmek için çok önemlidir. Bu bilgilerin doğru girilmesi durumunda hastaların cep telefonlarına mesaj çekilebilir. E-mail adreslerine mail gönderilebilir veya bunlara etiket basılabilir. Temel iletişim alanları alttaki gibidir.

 

  • Ev adresi

  • İş adresi

  • Telefon numaraları

  • Cep telefonu

  • E-mail adresi

  • Hastanın fotoğrafı alanı

 

Hastaların resimleri sizin için önemli ise yazılım vasıtası ile kamera bölümünden hasta resmini herhangi bir kamera ile çekebilir daha sonra bu resmi düzeltip hasta kartına hasta resmi olarak atamak mümkündür. Bu resimler daha sonra istenirse kolaylıkla silinebilir.

  

Program içinde hastalar hakkında kolay görülemeyen kısa gizli notlar yazılabilir.

 

Hastaya 'sayın,sayın bayan gibi' iletişim bilgilerinde kullanılmak üzere hitap bilgisi eklenebilir. 

 

Meslek ve referans bilgileri girmek mümkündür.

 

Herhangi bir hastanın kimlik bilgileri yazıcıdan çıkartılabilir.

 

 

 

     

 

Kimlik ekranında aksi belirtilmedikçe dahil olduğu fiyat listesi  seçilebilir. Programın içinde 5 adet fiyat listesi vardır. Hekim istediği bir fiyat listesini seçip hastaya yaptığı işlemleri o fiyat grubundan dahil edebilir.

 

 

  Hastanın bir sonraki sefere ne zaman kontrole gelmesi gerektiği programla tanımlanabilir aynı hastaya sınırsız sayıda kontrol tarihi girilebilir.  

 

 

    

Program içinde iki çeşit grup mantığı vardır. Bunlardan biri çoktan tek seçmeli diğeri ise çoktan çok seçmeli.

 

Hastaları çeşitli gruplara göre sınıflamak mümkündür. Örneğin 'iş bankası hastaları' diye bir grup yaratıp daha sonra bana sadece iş bankası hastalarını göster ben bunlarla işlem yapmak istiyorum demek mümkündür. Tanımlanabilir grupların sayısı 40 dır.

 

  

 

 

 

  Hasta kartına her girildiğinde görülebilecek hastaya ilişkin çok önemli not yazabilme. Örneğin yüksek tansiyonu olan bir hasta var ve bu sizin için çok önemli. Bu hasta  seçildiğinde otomatik olarak bu mesaj kullanıcının önüne gelir. Bu mesaja 'tamam'  demeden bu hastanın kartına ulaşılamaz.  

 

Kitapta yeni hasta kartı, hasta kimlik bilgileri