Dr. Organizer Diş ver. 1.99e tanıtım - Randevu ekranı  

 

 

 

 

Bu ekran ne işe yarar?

Hastaların tüm randevularını bu ekrandan takip edebilirsiniz. Randevuda kayıtlı hastaların kartlarına tek tuş ile gidebilirsiniz. Randevu ekranı klinikte en çok kullanılan bölümlerden  biridir. Programda randevu ekranını kendinize göre düzenleme şansınız vardır.  

Randevu ekranı genel tanıtımı :

Program içinde alttaki resimde görüldüğü gibi 1 haftalık ekran kullanıcının önüne gelir. İstenirse bu randevu günleri bugünden başlamak üzere önümüzdeki 10 günlük kısmı kapsayabilir. Örneğin bugünün çarşamba olduğu varsayımı ile önümüzdeki 6 günü, 10 günü görmek istiyorum diyebilirsiniz.

Haftalık randevu görüntüsünün bir bölümü

 

Randevu nasıl yazılır ?

 
 
Önce randevu vermek istediğiniz saati seçiyorsunuz veya işaretliyorsunuz. Önünüze gelen ekranda randevu verilecek hastanın isim soyadını yazıp tamam tuşuna basıyorsunuz.

Randevu giriş ekranında olmazsa olmaz tek girilmesi gereken alan 'hasta adı' alanıdır. Hasta adını yazdıktan sonra 'kaydet' tuşuna bastığınızda randevu verilmiştir.

Genelde  tek hasta ismi girmek hekim için yeterli değildir.  Örneğin randevuya açıklama yazmak  ve randevu süresini değiştirmek gerekebilir. ( 15 dakika, 30 dakika gibi)

Bunların dışında randevuda neler yazılabilir.

Randevuların üzerine koyabileceğiniz şekiller mevcuttur. Siz bu şekilleri tanımlayabiliyorsunuz.

Örneğin çan resmi var buna 'ödeme hatırlat' tanımı yaptınız. O halde randevu üzerinde o çan resmi çıkacaktır. Ve bu randevuyu kayıt ettiğinizde karşınıza alttaki resim çıkacaktır. Bu şekillerin ne anlama gelmesi gerektiğini siz programın randevu tanımları bölümünden tanımlayabiliyorsunuz. Kısaca yukarıdaki  çan resmi için konulan 'ödeme hatırlat' kelimesi yerine 'yeni hasta'  tanımı yapmanız mümkün.

 

 

 

  

 

 

Randevu hastaya yazdınız. Günü geldi ve hasta randevusuna geldi. Kolay yoldan bu hastaya ulaşmak isterseniz  ' hastaya git ' butonuna basın o hastanın kartı önünüze gelir.

 

Randevu giriş ekranında gördüğünüz 'işlem' tuşu ne işe yarar? Randevuları renklendirmekte kullanılabilir. Burada tanımlanmış işlem gruplarına göre randevunuz renk değiştirir. Örneğin 'periodontoloji' diye bir randevu grubu yarattınız. Bunun rengini 'sarı' yaptınız o halde her randevuda randevu grubu olarak 'periodontoloji' yi seçtiğinizde randevunuz sarı renk olacaktır. Programda randevu tanımları ekranından istediğiniz kadar işlem grubu tanımı yapabilirsiniz. 

 

 

Program kitabında randevu ekranı