Dr. Organizer Diş ver. 1.99d tanıtım - Raporlar ekranı  

 
 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ekranda neler yapabilirsiniz ?

Hastalara program içinden girdiğiniz para bilgileri, randevuların değerlendirileceği yerdir. Hasta para bilgilerine herhangi bir ücret veya ödeme yazarsanız bu ekran direk olarak etkilenir.

 

Raporlar ekranının ayrıntıları

 

Borçlu listesi

Borcu olan hastaları bu ekranda görebilirsiniz.  Borçlu hastaları ekranda görürken hasta adı, soyadı, toplam ücret, toplam KDV, toplam ödenen miktar, toplam borç miktarı parametrelerini ekranda birlikte görebilirsiniz. 

 

 

 

Borçlara belli bir alt limit koyabilirsiniz. Örn:Beş sayfa tutan bir borçlu listesi önünüze çıkıyor. Bu kadar hastanın içinde hepsi ile uğraşmak çok kolay değil. Bunun yerine yazılım size bana borcu 10 TL den yüksek olanları göster deme hakkı veriyor. Bir daha borçlu listesi alıyorsunuz. Bu sefer belki bir veya 2 sayfa. İşte bu kişiler aslında sizin gerçek uğraşmanız gereken hastalar.

Tüm borçlu hastaları görebildiğiniz gibi bana sadece banka hastalarını veya sadece tedavisi biten hastaların borçlarını göster demeniz mümkün.

 

Borçlu hastaları belli kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Bu kriterler sağda görülmektedir.

 

 

Yapılan tedavilerin ücretleri

Kliniğin cirosu.  Belli zaman kriterleri arasında hastalara yapılan tedaviler neler, ne kadar ciro yapıldı. Alttaki resimde doktor başına yapılan işlemlere ilişkin örnek verilmektedir.

 

 

Doktor başına yapılan işlemlerde kullanılabilecek kısıtlama kriterleri

 

 

Hastaların ödemeleri

Hastaların kliniğe yaptıkları ödemeler ne kadar. Belli zaman kriterleri arasında örneğin geçtiğimiz 1 ay içinde hastalar ne kadar ödeme yapmış bu ödemelerin ne kadarı nakit , ne kadarı kredi kartı, .....  bu bölümden bulabilirsiniz. 

 

 

 

 

 Hastaların ödemeleri ekranında kullanılabilecek kısıtlama kriterleri

 

 

 

 

Günlük harcamalar tahsilatlar

Bugün kliniğe hastalar ne kadar para ödedi, klinikte ne kadar masraf yapıldı ( mutfak masrafı, kırtasiye gibi ), laboratuara ne kadar para ödendi. Bu işlemlerin hepsini tek ekranda görmek için tasarlanmıştır. Alttaki resimde tüm işlemleri bir arada nasıl göründüğüne ilişkin alt alta üç tane kesit göreceksiniz.

 

 

 

 

Sağ taraftaki resimler günlük harcamalar ve tahsilatlar ekranında yapılabilecek kısıtlamaların bir kısmıdır.  Bu kısıtlamaların dışında hasta ödemeleri , cari hesap , laboratuar ile ilgilide kısıtlamalar mevcuttur.

Günlük harcamalar tahsilatlar ekranına ait kısıtlamalar sağda görülmektedir.

 

 

Grafikler

 

Ciro içerisinde tahsil edilebilen ve edilemeyen paraların oranı

Yapılan tüm tedaviler yazılım tarafından biliniyor. Aynı şekilde hastaların yaptıkları ödemeler de yazılım tarafından bilindiğine göre bunların oranını kolaylıkla burada görebilirsiniz. Örnek: Tüm tedavilerin %95 i ödenmiş, %5 i ödenmemiş gibi düşünülebilir

 

Randevuların aylara göre  dağılımı,

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde saat bazında hangi aylar daha çok randevu verilmiş. Randevuların dağılımın bu ekranda görebilirsiniz. Örnek: tüm randevuların %10 unun ocak ayında , % 12 si şubat ayında, ....  veriliyor gibi.

 

Randevularına gelmeyen hastaların oranları,

Belli zaman kriterleri arasında klinikte yazılan randevuların yüzde kaçı iptal edilmiş. Bu sizi ilgilendiriyorsa bu ekranı kullanabilirsiniz. Burada geçtiğimiz 1 yılda iptal oranı neydi, bu yıl yüzde kaç iptal var gibi mantıklar kurabilirsiniz. 

 

Hastaların ilk kayıt tarihlerinin günlere dağılımı,

Belli zaman kriterleri arasında ilk defa kayıt olan hastalar genelde hangi günler geliyorlar? Bu sizin için önemli mi? Örneğin geçtiğimiz bir yıl içinde hastalar en çok hangi günler gelirlerdi, ondan önceki bir yıl içinde bu durum nasıldı. Örnek: Geçtiğimiz iki yıl içerisinde tüm yeni kayıt olan hastaların %15 i pazartesi,%20 si salı, ...  günü geldi gibi düşünebilirsiniz. Buradan ne sonuç çıkartabilirsiniz ? Hangi gün tatile gitmeniz gerektiği. 

 

Hastaların ilk kayıt tarihlerinin aylara göre dağılımı,

Yukarıda ilk defa kayıt olan hastalarla ilgili örneği anlatırken günler üzerinden yola çıkmıştık. Şimdi ise geçtiğimiz bir yıl içerisinde ilk defa kayıt olan hastalar en çok hangi ay gelmişler? Bunu bulmaya çalışıyoruz. Örnek geçtiğimiz bir yıl içinde yeni hasta kartı açılan hastaların %10 u ocak, %12 si şubat, %8 i mart, ... ayında kayıt yaptırmış gibi düşünebilirsiniz.

 

 

Listeler

 

Toplam hasta sayısı

Şimdiye kadar kayıt olan hasta sayısını verir.

 

Hasta kimlik bilgileri ,

Tüm hastaların kimlik bilgilerini yazıcıdan alma gereği duyarsanız bu ekran size gerekebilir.

 

Hasta listesi,

Hastaların isim soyad, cep telefonu, sabit telefonları ve e-mail adresleri sizin için gerekirse liste halinde yazıcıdan almanız mümkündür.

 

Hasta ilk kayıt tarihleri,

Belli zaman kriterleri arasında ilk defa kayıt olmuş hastaların listesi gerekirse bu ekranı kullanabilirsiniz.

 

Belli zaman kriterleri arasında ilk defa kayıt olmuş hasta adedi,

Geçtiğimiz bir yıl içinde kaç tane yeni hasta geldi ondan önceki bir yılda kaç tane idi? Bu bilgilere size bir gün lazım olabilir.

Özellikle analiz etmek isteyen hekimler kullanabilir.

 

     Program kitabında raporlar ekranı