Dr. Organizer Diş ver. 1.99e tanıtım - Tanımlar ekranı

 

 

Bu ekranda neler yapılabilir?

Programın tüm kontrolü bu ekrandan yapılmaktadır. Fiyat listelerinin tanımı, Kimlik ekranı sabitleri, randevu ekranını nasıl kullanmak istediğiniz, anamnez sorularının nasıl olacağı bu ekranın görevidir. Kısaca buradan programı kendiniz yönetebiliyor ve şekillendirebiliyorsunuz.

 

 

Fiyat listeleri tanımları  

Programı kullanan hekimler kendi fiyatlarını oluşturabilirler. Program içinde 5 değişik fiyat listesi mevcuttur.  Bu listeler ek yapılabilir, silinebilir, değiştirilebilir durumdadır. Örneğin diş hekimleri odası listesinde olmayan ama sizin kullandığınız bir

tedavi varsa bu yazılıma kolaylıkla işlenebilir. Fiyat listelerine kendiniz  'normal fiyatlar' , 'TDB fiyatları'  gibi isimlerle adlandırabilirsiniz. Bir fiyat listesi kolonuna sabit  fiyatlarınızı girdikten sonra diğer bütün kolonları ona göre ayarlamanız mümkündür. Yaratmış olduğunuz fiyat listesini  yazıcıdan dökmeniz mümkündür. 

 

 

 

 

Randevu ekranı tanımları

Randevulara ilişkin ayrıntılı tanımların yapılabileceği ekrandır. Bu ekranda randevuların ekranda nasıl görünmesi gerektiği tanımlanabilir. Örneğin : Tüm haftayı tek bir ekranda görebileceğiniz gibi bugünden sonra beş gün gibi bir tanım yapmanız mümkündür. Bu sayede bugün ve onu takip eden günleri randevu ekranınızda önünüze alabilirsiniz.

Randevulara sabah kaçta başlarsınız ve akşam kaçta biter. Randevu aralıkları kaçar dakika olsun ( 5,15,30,60 dakika seçilebilir.)

Randevuyu kullanırken arka fon rengi nasıl olsun yine benzer biçimde saat başlarının renkleri nasıl olsun bu tanımı yapmak mümkündür.

Randevu aralıkları nasıl olsun istenirse küçük aralıklar istenirse büyük aralıklar seçilebilmektedir. 

Bunlara ek olarak yaptığınız işlemleri renklendirmeniz mümkündür. Örneğin işlemi cerrahi seçtiğimde randevu rengi sarı olsun deme hakkınız vardır. Bu işlemlere süre verebilirsiniz. Alttaki ekranda da görüldüğü gibi tek kanal işlemi için sabit bir zaman tanımlarsanız (örneğin 15 dakika) yazılım size her tek kanal işlemini seçme durumunda ne kadar zamanı işaretlemiş olursanız olun randevuyu 15 dakikaya sabitler. Bu sabitlenen zamanı sonradan değiştirmeniz mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Tanımlanabilir anamnez

 

 

Hastalara sorduğunuz standart sorular varsa bunları bir kere tanımlamanız halinde yazılım size bu soruları her hasta kartı açtığınızda önünüze getirecektir.

 

 

      Hasta kimlik ekranı tanımları

 

Yeni bir hasta kartı açarken hangi sabitlerle açılması gerektiği bu ekranda tanımlanabilir.

Hastaların kaç ayda bir kontrole çağırılması gerektiği bu ekranlardan tanımlanabilir.

Yine e-mail adresi yazarken istenirse program tarafından doğruluk kontrolü yapılabilmektedir. Bunun yapılıp yapılmaması opsiyonu bu ekranda mevcuttur.

 

      Cari hesap ekranı tanımları

 

 

Kliniğin adres,  KDV oranları, hastaların kaç ayda bir kontrole çağırılması gerektiği bu ekranlardan tanımlanabilir.

 

 

 

Program kitabında tanımlar ekranı