Dr. Organizer Diş ver. 4.5 tanıtım - Hasta kimlik ekranı  

 

      Bu ekran ne işe yarar?

 

Hastaların belli bilgileri sizin için önemli mi? Örneğin adres bilgileri, telefon numaraları, e-mail adresleri , doğum tarihi gibi.  İşte bu ekranda bu bilgileri kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 

 

     Hasta kimlik ekranında hangi işlemler yapılabilir ?

 

Hasta temel kimlik bilgileri, iletişim bilgileri hastaların kayıtlarını düzgün tutabilmek için çok önemlidir. Bu bilgilerin doğru girilmesi durumunda hastaların cep telefonlarına mesaj çekilebilir. E-mail adreslerine mail gönderilebilir veya bunlara etiket basılabilir. Temel iletişim alanları alttaki gibidir.

 

  • Ev adresi

  • İş adresi

  • Telefon numaraları

  • Cep telefonu

  • E-mail adresi

  • Hastanın fotoğrafı alanı

 

Hastaların resimleri sizin için önemli ise yazılım vasıtası ile kamera bölümünden hasta resmini herhangi bir kamera ile çekebilir daha sonra bu resmi düzeltip hasta kartına hasta resmi olarak atamak mümkündür. Bu resimler daha sonra istenirse kolaylıkla silinebilir.

  

Program içinde hastalar hakkında kolay görülemeyen kısa gizli notlar yazılabilir.

 

Hastaya 'sayın,sayın bayan gibi' iletişim bilgilerinde kullanılmak üzere hitap bilgisi eklenebilir. 

 

Meslek ve referans bilgileri girmek mümkündür.

 

Herhangi bir hastanın kimlik bilgileri yazıcıdan çıkartılabilir

 

Hastaların isim,soyadlarına ek olarak bu kişiye ait hatırlatıcı bir not yazabilme ve notun hasta seçimde görülebilmesi mümkündür.

 

Daha önce verilmiş randevular kolaylıkla görülebilir. 

 

 

Kimlik ekranında aksi belirtilmedikçe kullanılacak dil, para birimi, dahil olduğu fiyat listesi  seçilebilir. Programın içinde 5 adet fiyat listesi vardır. Hekim istediği bir fiyat listesini seçip hastaya yaptığı işlemleri o fiyat grubundan dahil edebilir. Hastalarda aynı anda TL, Dolar, Euro kullanılabilir. Yabancı hastalar için İngilizce, Almanca yazıcı çıktısı verilebilir.

Hastalara fatura basabilmek için hastaya ait  vergi dairesi, vergi numarası bilgileri girilebilir.  

 

 

Hastanın bir sonraki sefere ne zaman kontrole gelmesi gerektiği programla tanımlanabilir aynı hastaya sınırsız sayıda kontrol tarihi girilebilir.

 

 

 

Hastaları aile gruplarına dahil etmek mümkündür. Örneğin bir aileden 3 kişi tedaviye geliyor. Bu kişilerin ortak hesaplarını çıkartmak aile grubu ile çok kolaydır. 

Hastaları çeşitli gruplara göre sınıflamak mümkündür. Örneğin 'iş bankası hastaları' diye bir grup yaratıp daha sonra bana sadece iş bankası hastalarını göster ben bunlarla işlem yapmak istiyorum demek mümkün olmaktadır. Tanımlanabilir grupların sayısı 40 dır.

 

 

 

Hasta kartına her girildiğinde görülebilecek hastaya ilişkin çok önemli not yazabilme. Örneğin yüksek tansiyonu olan bir hasta var ve bu sizin için çok önemli. Siz bu hastayı seçtiğinizde otomatik olarak bu mesaj gelir. Bu mesaja 'tamam'  demeden bu hastanın kartına ulaşamazsınız.