Dr. Organizer Diş ver. 4.5 tanıtım - Tanımlar ekranı

    

        Bu ekranda neler yapılabilir?

 

Programın tüm kontrolü bu ekrandan yapılmaktadır. Kullanıcıların hangi hakları olması gerektiği, fiyat listelerinin tanımı,Kimlik ekranı sabitleri, randevu ekranını nasıl kullanmak istediğiniz, anamnez sorularının nasıl olacağı bu ekranın görevidir. Kısaca buradan programı kendiniz şekillendirebiliyorsunuz.

       Kullanıcı tanımları

 

 

Programı kullanacak hekim ve diğer çalışanların şifreleri ve isim tanımları bu ekrandan yapılabilir. Yine bu ekranda kullanıcılara hangi hakların verilmesi gerektiği ( hangi ekranlara girme hakkının olduğu ) bu bölümden kararlaştırılır.  Sağdaki ekranda kullanıcıların hakları ile ilgili küçük bir kesit görebilirsiniz.

 

Bu mantık nasıl çalışır ?  Her kullanıcının ismi ve şifresi programa kayıt edilir. Bu şifre ile programa girer. Klinik sahibi tüm kullanıcılara gerekli olan haklarını dağıtır. Kişi programın başına geçtiğinde kendi şifresini yazar ve kendi ismine tıklar.

 

Hiyerarşi sistemi sayesinde kullanıcıların haklarını kısıtlama veya açma mümkündür. Yaklaşık tüm genel özellikler kullanıcı haklarına bağlıdır.  Program içinde 40 hak kriteri mevcuttur. Bu özellik çok fazla insanın çalıştığı ve kontrolün çok kolay olmadığı klinikler için çok anlamlıdır.

 

 

 

 

        Fiyat listeleri tanımları  

 

Programı kullanan hekimler kendi fiyatlarını oluşturabilirler. Program içinde 15 değişik fiyat listesi mevcuttur. Bu listelerin  5 tanesi  TL, 5 tanesi Dolar, diğer  5 tanesi Euro dur.  Bu listeler ek yapılabilir, silinebilir, değiştirilebilir durumdadır. Örneğin diş hekimleri odası listesinde olmayan ama sizin kullandığınız bir tedavi varsa bu yazılıma kolaylıkla işlenebilir.  Fiyat listelerine kendiniz  'normal fiyatlar' , 'TDB fiyatları'  gibi isimlerle adlandırabilirsiniz.

Bir fiyat listesi kolonuna sabit  fiyatlarınızı girdikten sonra diğer bütün kolonları ona göre ayarlamanız mümkündür. Yaratmış olduğunuz fiyat listesini isterseniz yazıcıdan dökmeniz  veya Excel dosyası olarak saklamanız mümkündür. Fiyat listelerinin Almanca ve İngilizce tanımlarını yapmanız mümkündür. Bu yaptığınız tanımlarla hastalara bu dillerde çıktılar verebilirsiniz.

 

 

Muayenehane genel tanımları

 

Kliniğin adres, genel kullanılacak para birimi ve günün tarihinden öncesine bilgi girilmesi durumunda uyarılıp uyarılmaması bu ekrandan yapılabilir.

 

 

Hasta kimlik ekranı tanımları

 

Yeni bir hasta kartı açarken hangi sabitlerle açılması gerektiği bu ekranda tanımlanabilir.

Hastaların kaç ayda bir kontrole çağırılması gerektiği bu ekranlardan tanımlanabilir.

Yine e-mail adresi yazarken istenirse program tarafından doğruluk kontrolü yapılabilmektedir. Bunun yapılıp yapılmaması opsiyonu bu ekranda mevcuttur.

 

 

 

Hasta cari hesabı tanımları

 

Cari hesap ekranı  nasıl kullanılmak isteniyorsa  bunu bir kereye mahsus 'Hasta cari hesap tanımları'  ekranından düzenlenebilir. KDV oranları ve ödeme girerken herhangi bir ödeme biçimi girilmemişse yazılımın bunu peşin kabul edip etmemesi opsiyonu burada tanımlanmaktadır.

 

 

 

 

Döviz tanım

 

Program içinde Dolar ve Euro kullanmak mümkündür. Bu para birimlerinin TL karşısında değerleri sürekli değişmektedir. Yazılım içinde bu kurları sürekli girebileceğiniz ortam burasıdır. 

 

 

 

Randevu ekranı tanımları

 

Randevulara ilişkin ayrıntılı tanımların yapılabileceği ekrandır. Bu ekranda randevuların ekranda nasıl görünmesi gerektiği tanımlanabilir. Örneğin : Tüm haftayı tek bir ekranda görebileceğiniz gibi bugünden sonra beş gün gibi bir tanım yapmanız mümkündür. Bu sayede bugün ve onu takip eden günleri randevu ekranınızda önünüze alabilirsiniz.

Randevulara sabah kaçta başlarsınız ve akşam kaçta biter. Randevu aralıkları kaçar dakika olsun ( 5,15,30,60 dakika seçilebilir.)

Randevuyu kullanırken arka fon rengi nasıl olsun yine benzer biçimde saat başlarının renkleri nasıl olsun bu tanımı yapmak mümkündür.

Randevu aralıkları nasıl olsun istenirse küçük aralıklar istenirse büyük aralıklar seçilebilmektedir. 

Bunlara ek olarak yaptığınız işlemleri renklendirmeniz mümkündür. Örneğin işlemi cerrahi seçtiğimde randevu rengi sarı olsun diyebilirsiniz. Bu işlemlere süre verebilirsiniz. Alttaki ekranda da görüldüğü gibi tek kanal işlemi için sabit bir zaman tanımlarsanız (örneğin 15 dakika) yazılım size her tek kanal işlemini seçme durumunda ne kadar zamanı işaretlemiş olursanız olun randevuyu 15 dakikaya sabitler. Bu sabitlenen zamanı sonradan değiştirmeniz mümkündür.

 

 

 

 

Tanımlanabilir anamnez

 

Hastalara sorduğunuz standart sorular varsa bunları bir kere tanımlamanız halinde yazılım size bu soruları her hasta kartı açtığınızda önünüze getirecektir.