Dr. Organizer Diş ver. 5.04 tanıtım - Genel bilgiler   

  

   

Dr. Organizer Diş programı 1992 yılından beri sürekli gelişmektedir. Bu ürün  Dr. Organizer Diş in 3. nesil yazılımının ilk örneğidir. Alp Bilişim & Danışmanlığın 15 yıllık diş hekimliği sektörü tecrübesiyle Türkiye' de bulunan kliniklerin incelenmesi sonucunda böyle bir yazılım oluşmuştur. Bu programın içindeki her şey reel bir gerçektir. Kliniklerde yaşanan sorunlar, onların belirleyemediği, anlatamadığı açmazlar bu programın temeli olmuştur. 

 

Bu program kimler için uygun

Program tasarlanırken birden çok hekimin ve büro elemanın çalıştığı diş hekimliği klinikleri düşünülerek yazılmıştır. Fakat  tek çalışan bir dişhekimi bile kolaylıkla kullanabilir.

 

Programın genel teknolojisi :

 

Yeni kullanışlı diş resimleri Program içinde tedavi ekranında bu diş resimleri kullanılabilir. Bu resimler tıpkı ekrandaki gibi aynı boyutlarda yazıcıdan çıktı alınabilir. Benzer diş resimleri periodontoloji ekranında da mevcuttur.

Dişlerin üzerlerine notlar yazmak mümkündür.

 

Programda butonların üzerine gelindiğinde bu butonun ne işe yaradığı görülebilir.

 

 

 

Program YTL ile uyumludur. Eski kullanıcılar programlarını upgrade ettiklerinde eski bilgilerini de otomatik olarak YTL olarak görürler.

 

Klinikte güvenliğin sağlanması için program içinde kayıtları kimin girdiği sürekli olarak kayıt edilir bir klinik içinde anlaşmazlık durumunda kayıtları kimin girdiği takip edilebilir. Soldaki ekranda ' bu kaydı en son değiştiren kişi ' seçimi yapıldığında bu para bilgisini kimin yazdığı ortaya çıkar. Yine aynı şekilde cari hesaplarda laboratuar işlemlerinde kişilerin girdiği kayıtlar bir yerde sürekli tutulur. İstenildiği anda bu kaydı giren kişi önünüze gelebilir.

 

Randevu ekranında da benzer uygulama vardır. Randevuyu en son değiştiren kişi ekranda görülebilir.

 

Program içinde  bütün raporları Word, Excel, RTF, HTML formatında  

alabilmek mümkündür.

 

Bir çok bilgi girilecek alanda mouse un sağ tuşuyla ek işlem yapılabilmesi mümkündür.

Euro, Dolar, TL ile aynı anda çalışabilme

 

Bir çok ekranda ayrıntı ikonu ve istenildiğinde bazı alanların aktif ya da  pasif hale getirilmesi mümkündür. Yeni kullanışlı ekran tasarımı ile kullandığınız ekranların renklerini kendinize göre seçmeniz mümkündür.

 

Program satın alındığında 3 saat 30 dakika süren eğitim CD si ve yaklaşık 150 sayfa program kitabı ile birlikte verilir.