Dr. Organizer Diş ver. 5.04 tanıtım - Tanımlar ekranı

 

Programın tüm kontrolü tanımlar ekrandan yapılmaktadır.  

 

Program içinde 15 değişik fiyat listesi oluşturmak mümkündür. Bu listelerin  5 tanesi  YTL, 5 tanesi Dolar, diğer  5 tanesi Euro olabilmektedir.

Fiyat listelerine ek yapılabildiği gibi bu listeleri Excel e dökmek mümkündür.

 

Adres, genel kullanılacak para birimi, muayenehane çalışma günleri tanımlarının yapılabileceği ' Muayenehane genel tanımları' ekranı mevcuttur.

 

Kimlik ekranı nasıl kullanılmak isteniyorsa tanımlanabileceği 'Kimlik ekranı tanımları' ekranından yapılabilir.

 

Cari hesap ekranı  nasıl kullanılmak isteniyorsa  bunu bir kereye mahsus 'Hasta cari hesap tanımları'  ekranından düzenlenebilir.

 

Kamera ekranında kullanılacak donanımların tanımlandığı 'Hasta kamera ekranı tanımları' ekranı mevcuttur. Burada Video for Windows, WDM, Scanner, Dijital fotoğraf makinesi, Schick RVG,Trophy RVG,Digora RVG, Dr Suni RVG  tanımları yapılabilir. 

 

Randevulara ilişkin ayrıntılı tanımların yapılabileceği 'randevu ekranı tanımları' ekranı mevcuttur.

 

Döviz tanımları ekranından günlük döviz kurları girilebilir.

 

Anamnez tanımları 'Tanımlanabilir Anamnez' ekranından yapılabilir.

 

 

Kullanıcı tanımlarında programı kullanacak dişhekimi veya ofis görevlisi ne kadar hakka sahipse o ekranlara girebilir. Her kullanıcının bir şifresi olur. Bu şifre ile programa girer. Firma sahibi tüm kullanıcılara haklarını dağıtır.

Hiyerarşi sistemi sayesinde kullanıcıların haklarını kısıtlama veya açma mümkündür. Yaklaşık tüm genel özellikler kullanıcı haklarına bağlı dır.  Program içinde 90 hak kriteri mevcuttur. Bu özellik çok fazla insanın çalıştığı ve kontrolün çok kolay olmadığı klinikler için çok anlamlıdır.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

- Yukarıdaki özelliklerin bir kısmı veya tamamı sadece hakları olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.