İnternete ilişkin    

.
 

Bedavanın bedeli reklam  

 

.

 
 

.

İnternet üzerinde bir çok bedava servis göreceksiniz. Arama siteleri, kütüphaneler, araştırma geliştirme siteleri, ansiklopediler, hard disk alanları, e-mail  adresleri, web yayınlama, resimler, yazılımlar, internet erişimi, bilgisayar  v.s. Bunlar genelde  sitelerde gördüğünüz reklamlar sayesinde finanse ediliyor. İnternet üzerinde en çok para kazanma yollarından biri  sitelere reklam almaktan geçiyor.

.

 
 

.

 

 Türkçe kaynaklar yeterli değil    

 

.

 
 

.

Türkiye'de internet üzerinde bilgisayar firmalarının çok fazla kaynak olabilecek, ciddiye alınabilecek siteleri yok. Bu işe çok fazla emek harcamıyorlar. Bizce bilgisayar firmaları interneti fazla sevmedi veya internetin gücüne fazla inanmıyorlar. Yada yeni bir şeyler öğrenmek zor geliyor. Tabii piyasa koşulları zamanla onlara bu pazarı öğretecek. Türkçe içerikli sitelerin az olmasının gerçek nedeni bizce bu. Ama gerçek anlamda bir internet cafe patlaması yaşıyoruz. Buralara gelen insanların çok büyük bir kısmının bilgi edinmek gibi bir kaygısı yok. Genelde bizim izlenimimiz chat ve oyun buralarda çok popüler. Bilgisayar sektöründe donanım satarak aradığını bulamayan firmalar şu anda internet cafe açmayı gündemlerine aldılar. 

.

 
 

.

 

Bilgi önem kazanıyor  

 

.

 
 

 .

21. yüzyıl ilk elli yılı artık sermayenin değil bilginin yılları olacak. Bunun çok çarpıcı örneklerini görmeye başladık bile. Yahoo , Google ve Amazon çok genç insanların kurdukları şirketler ve şu anda dünyanın en pahalı şirketlerinden. Bu firmalar sadece sahip oldukları bilgi ile buralara geldiler. Gelişmekte olan ülkelere kalkınma için büyük fırsatlar doğmaya başladı. Bilgi teknolojilerini çok iyi kullanacak ülkeler çok hızlı kalkınacaklar. 

 

 
 

.

 

Küçük işletmelere fırsat     

 

.

 
 

 .

İnternet küçük işletmeler için gerçekten çok büyük fırsat. Reklam için çok büyük bütçeler ayıramayan küçük firmalar kendilerini internette daha ucuza tanıtabilecekler. Bu ortamda tüm dünya firmaların potansiyel müşterisi. 

.

 
 

.

 

 İnternet ve prestij    

 

.

 
 

 .  

İnternet üzerinde web sitesi sahibi olmak artık ihtiyaç olmaya başladı. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde ticaret yapan kişi ve kuruluşların web sitesi yapma zorunlulukları doğacak. Bu telefon sahibi olmak kadar önem kazanmaya başlayacak. İmajın içerikten daha önemli olduğu yıllara giriyoruz. Artık ticaretle uğraşanlar daha ciddi bir imaj çizebilmek için kartvizitlerine e-mail ve internet adreslerini yazmak durumunda kalıyorlar. 

.

 
 

.