İnternet üzerinden alışveriş yapılabilecek firmalar    

..
 
 

 .

İnternet üzerinden online veya katalogla satış yapan firmaların listesini altta bulabilirsiniz. Bu sitelerden  güncel fiyatları karşılaştırabilir veya kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Dünyada 10  yıldır popüler olmaya başlayan bu yeni alışveriş biçimi önümüzdeki yıllarda çok daha genişleyerek sürecek gibi görünüyor. 

İnternet üzerinde satılan bir dental ürünün fiyatının bir çok sitedeki fiyatlarını tek bir sitede görmek ister misiniz? Cevabınız evet ise Dental Supplies Online, Price Comparision Shopping isimli siteye bakmanızı öneririz.

.

 
 

.

 

 Önemli alışveriş firmaları    

 

.

 
 

 .

Henry Schein

Dünyanın en büyük dental ürün satan firmalarından biri.  Bu siteden faydalanmak için üye olmak gerekiyor.  Online alışveriş için burayı tıklayın.

 

Net32.com   

Internet ortamında dental ürün satıcılarının en büyüklerinden. Yaklaşık 60.000 ürün içermektedir. Üye olma zorunluluğu var. Sadece ürün görmek bile üye olmadan mümkün değil. Gerçekten çok başarılı bir site ürünlere ilişkin geniş teknik detayları burada bulabilirsiniz. Site ürün satışı dışında dişhekimliği ne ilişkin çeşitli kaynakları da içeriyor. Siteye buradan bağlanabilirsiniz. 

 

E-dental 

Amerikan kökenli bu siteye abone olma zorunluluğu var. Burada bir çok ürün bulabilirsiniz. Siteye  buradan bağlanabilirsiniz. 

 

Pearson-dental

Amerikan kökenli bir site. Üye olma zorunluluğu var. Üyelik ücretsiz. Bu siteye buradan bağlanabilirsiniz.

 

Ortodonti ürünleri satan firmalar

İnternet üzerinden online alışveriş yapılabilecek ve sadece ortodonti ürünleri satan firmalar var. Bunların içinde içerik olarak diğerlerine göre daha geniş olanları Db orthodontics , Lancer ortho , Ortho-byte.com ,  Thompson orthodontics dir.

 

 
 

.

 

 Diğer alışveriş firmaları     

 

.

 
 

 .

Ace Online Store Ace Surgical   Adt.nl
Bisco   Dental Mart
Dentalstore Dentist.net Dentalunion Online Dental Shopping 
  Discus Dental  
Dhb.co.uk Dental Union OnlineShop Edental Stuff
Endo-tech Endo Magic

Flow Xray

Froogle Shopping For Dental Medical Artspress Practicon Dental
  Pennwell Online Dental Store Smart Practice Dental Supplies
Save Your Smile Tulsa Dental Udent
Smart practice   Angress dental    

 

Araştırmalar sırasında sadece kendi dental ürünlerini satan 50-60 tane firmaya daha rastladık. Fakat bu firmalar çok kısıtlı ürünler ( genelde  sadece kendi ürünleri ) sattıkları için listelerde  yer vermiyoruz. Bu firmaların çoğunun adı sitemizde bulunan Dünyadaki dental ürün üreticileri, satıcıları konu başlığında geçmektedir.

.

 
 

.

 

 Kullanılmış dental ürünler     

 

.

 
 

 .

Kullanılmış dental ürünler

İnternet üzerinde kullanılmış dental ürünleri kolayca bulunabileceği site Used Dental Equipment   dir.

.

 
 

.

 

 Alışveriş  yaparken dikkat    

 

.

 
 

 .  

Ayrıntılara dikkat edin. Cümle aralarında sizin aleyhinize olabilecek satış şartları olabilir. Kargo ücretlerini, garanti şartlarını dikkatlice okuyun. Satın almak istediğiniz ürünlerin fiyatlarının üzerine kargo ücretini ilave etmeyi unutmayın. Kargo ücretini 25 dolar olarak düşünürseniz tek bir ürün satın almak çok karlı olmayabilir. Bir kerede bir çok ürün almak ürün başına maliyetinizi çok düşürür. Bazı firmalar belli bir paranın üzerindeki siparişlerden kargo ücreti talep etmiyorlar.

 

İçinizin rahat etmesi için limitleri düşük olan bir kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Veya bankaların verdiği sanal kartlarla alışveriş yapın. Böylece riskleri minimize etmiş olursunuz. Ve sadece bir kredi kartı kullanın. Değişik zamanlarda değişik kredi kartı ile alışveriş yapmayın. 

 

Genelde alışveriş yapacağınız siteye önce kayıt olmanız gereklidir. Kayıt olma anında sizden şifre yazmanızı isteyeceklerdir. Bu yazdığınız şifreyi sakın unutmayın. Sonra o siteye hep bu şifre ile gireceksiniz. Bazı siteler kayıt sırasında sizin e-mail adresinize bilgiler gönderebilir. Bundan dolayı e-mail adresinizi doğru yazınız.

 

Alışveriş yaptığınız firmanın güvenli olup olmadığını araştırın.  Güvenlik için  sitenin SSL lisansına sahip olup olmadığına bakın.

 

Eğer alacağınız ürün dijital fotoğraf makinesi ise sitede bulunan  İnternette dijital ürünlerin fiyatlarını incelemek bölümüne  bakmanızı öneririz.

 

Yukarıdaki siteler sizin için yeterli değilse arama motorlarına girip internette satış yapan firma için anahtar kelime olarak

'Online Dental Shopping'  veya kullanılmış dental ürünler için 'Used Dental Equipment'  kelime gruplarını kullanabilirsiniz.

.

 
 

..